طرز تهیه تیرامیسو شکلاتی

تیرامیسو شکلاتی

تیرامیسو شکلاتی ( به ایتالیایی : Chocolate Tiramisu ) نوعی دسر کاستراد ایتالیایی است که از بیسکویت لیدی فینگر و قهوه درست می شود. و با کرم کاکائویی لایه لایه پر می شود.

درست کردن تیرامیسو شکلاتی

مواد لازم برای تهیه تیرامیسو شکلاتی

  • پنیر ماسکار 3 قاشق غذا خوری
  • بیسکویت لیدی فینگر 20 عدد
  • قهوه سرد 1 لیوان
  • روغن مایع 1/4 لیوان
  • چیپس شکلات 1 لیوان
  • شکر 1 لیوان
  • تخم مرغ 6 عدد

تیرامیسو ایتالیایی

روش پختن تیرامیسو شکلاتی

تخم مرغ ها و شکر را داخل کاسه ای فلزی یا شیشه ای بریزید و مخلوط کنید.

قابلمه ای را از آب پر کنید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد و بخار کند. سپس کاسه تخم مرغ و شکر را روی حرارت بخار آب قرار دهید و با همزن دستی حدود 5 دقیقه بزنید تا رنگ مایه کرم شود.

کاسه را از روی بخار آب بردارید و روی میز قرار دهید و مجدد مخلوط کنید و تا زمانی که احساس کنید مواد خنک شده است این کار را ادامه دهید ( 5 تا 10 دقیقه طول می کشد ). پس از خنک شدن پنیر خامه ای یا پنیر ماسکارپونه را اضافه و خوب مخلوط کنید تا یکدست شود.

قهوه آماده شده و سرد ( برای تهیه قهوه باید 1 قاشق چایخوری قهوه را با 1 قاشق چایخوری شکر و 1 لیوان اب مخلوط کنید و روی حرارت هم بزنید تا به جوش بیاید )، 2 لیوان آب جوش، پودر کاکائو و روغن مایع را مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا مواد ترکیب شوند.

کرم را با چپیس های شکلاتی مخلوط کنید. بیسکویت ها را به نوبت داخل مخلوط قهوه که آماده کرده اید بزنید و ته ظرف بچینید ( باید بیسکویت ها را سریع داخل قهوه بزنید و خارج کنید تا بیسکویت ها شل نشوند ).

چیدن بیسکویت لیدی فینگر در ظرفمقداری از کرم تیرامیسو را روی بیسکویت ها پخش کنید و به همین صورت 2 – 3 لایه بیسکویت و کرم روی هم قرار دهید، لایه آخر و پس از پخش کردن کرم مقداری پودر کاکائو روی تیرامیسو بپاشید و چند ساعت در یخچال قرار دهید تا دسر سرد شود ( بهتر است دسر یک شب داخل یخچال بماند ).

ریختن کرم تیرامیسو روی بیسکویتهادسر تیرامیسوی شکلاتی آماده است.

گردآوری و برگردان به پارسی : مرکز تولید محتوای دیجیتالی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
error: Content is protected !!